BS-grupperne er Byggesocietetets svar på mindre netværksgrupper med 15-20 medlemmer, som med en stor grad af frihed selv fastsætter omfang og indhold samt blander det sociale og faglige netværk.

Grupperne har til formål via netværksmøder, virksomhedsbesøg mv. at bidrage til viden- og erfaringsdeling mellem gruppernes medlemmer. Som vært for en af gruppens møder, får du ligeledes mulighed for at introducere dig selv og din virksomhed til gruppens øvrige medlemmer.

Hvis du ønsker at blive medlem af en BS-gruppe, kan du kontakte Pernille Skytte Brøste fra sekretariatet (pb@byggesoc.dk), som sender forespørgslen videre til relevante grupper. Grupperne beslutter selv om de er åbne for optag, og hvilke medlemmer de gerne vil have med. Skulle der ikke være plads i en eksisterende gruppe, hjælper vi gerne med at etablere en ny. Det er et krav at medlemmer af BS-grupperne også er medlem af Byggesocietetet.


BS-Gruppe 1
Placering: København
23 medlemmer
Kontaktperson:
Claes Hallqvist
Lucanus
cbh@lucanus.dk

Se medlemsliste (åbner som pdf)

BS-Gruppe 2
Placering: København
29 medlemmer
Kontaktperson:
Peter Nielsen
KHR Architecture A/S
pen@khr.dk

Se medlemsliste (åbner som pdf)

BS-Gruppe 3
Placering: København
19 medlemmer
Kontaktperson:
Johnny Hallas
Danbolig Erhverv Hillerød
johnny.hallas@danbolig.dk

Se medlemsliste (åbner som pdf)

BS-Gruppe 4
Placering: Aalborg
16 medlemmer
Kontaktperson:
Finn Aaen
Nordjyske Bank
finn.aaen@nordjyskebank.dk
Se medlemsliste (åbner som pdf)


BS-Gruppe 7
Placering: Aarhus
26 medlemmer
Kontaktperson:
Erik Bundesen
DEAS A/S
ewb@deas.dk

Se medlemsliste (åbner som pdf)

BS-Gruppe 10
Placering: København
24 medlemmer
Kontaktperson:
Jeppe Pauli Mønsted
ELF Dvelopment A/S
jpm@elfdevelopment.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf)

BS-Gruppe 13
Placering: Trekantområdet
9 medlemmer
Kontaktperson:
Jacob Grubbe Møller
VITA Ingeniører ApS jgm@vitaing.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf)

BS-Gruppe 16
Placering: Aarhus
7 medlemmer
Kontaktperson:
Morten Fendinge Olsen
Holst Advokater
mfo@holst-law.com

Se medlemsliste (åbner i pdf)

BS-Gruppe 19
Placering: Aarhus
17 medlemmer
Kontaktperson:
Thomas Meldgaard Pedersen
Arkitema Architects
tmp@arkitema.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf)
 

BS-Gruppe 22
Placering: Aalborg
18 medlemmer
Kontaktperson:
Sune Damsig Sørensen
Bladt Industries A/S
sunedamsig@gmail.com

Se medlemsliste (åbner i pdf )

 

BS-Gruppe 25
Placering: Aalborg
14 medlemmer
Kontaktperson:
Marie Mølgaard Vinther
arkitektfirmaet Nord
mv@nord-as.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf )

BS-Gruppe 5
Placering: København
21 medlemmer
Kontaktperson:
Claus Skytte
Bonava Danmark A/S
claus.skytte@bonava.com

Se medlemsliste (åbner som pdf)

BS-Gruppe 8
Placering: København
21 medlemmer
Kontaktperson:
Lene Schaumburg
Emcon A/S
ls@emcon.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf)

BS-Gruppe 11
Placering: Syd- og Vestjylland
24 medlemmer
Kontaktperson:
Sven Klingert
Malermester Klingert ApS
mail@malerk.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf)

BS-Gruppe 14
Placering: København
21 medlemmer
Kontaktperson:
Jakob Veino
Fokus Asset Management A/S
jakob.veino@fokusasset.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf)

BS-Gruppe 17
Placering: København
21 medlemmer
Kontaktperson:
Claus Nielsen
BALDER DANMARK A/S
claus.nielsen@balder.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf)

BS-Gruppe 20
Placering: København
18 medlemmer
Kontaktperson:
Anne Støtt Hansen
Winsløw Advokater
ash@winlaw.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf)
 

BS-Gruppe 23
Placering Aalborg
16 medlemmer
Kontaktperson
Maria Calundan
Vingaardhus
mms@edc.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf )

BS-Gruppe 26
Placering: Fyn
9 medlemmer Kontaktperson:
Steffen Hjære
Hans Jørgensen & Søn
sth@hjsas.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf )

BS-Gruppe 6
Placering: Aalborg
14 medlemmer
Kontaktperson:
Anne Henriksen
Advokatfirmaet Vingaardshus A/S
ah@vingaardshus.dk

Se medlemsliste (åbner som pdf)

BS-Gruppe 9
Placering: Aalborg
17 medlemmer
Kontaktperson:
Thomas Nørkær
N+P Arkitektur ApS
tn@nplusp.dk 

Se medlemsliste (åbner i pdf)

BS-Gruppe 12
Placering: Trekantområdet
7 medlemmer
Kontaktperson:
Bent Vallentin
Arkitektfirmaeet Vallentin og Hauglan, bvp@arkvh.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf)

BS-Gruppe 15
Placering: Aalborg
16 medlemmer
Kontaktperson:
Jørgen Lindgaard
EKJ Rådgivende Ingeniører A/S, jlc@ekj.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf)

BS-Gruppe 18
Placering: Aarhus
15 medlemmer
Kontaktperson:
Jesper Petersen Bach
Horten jpb@horten.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf)

BS-Gruppe 21
Placering: København
12 medlemmer
Kontaktperson:
Anders Refvik Tindbæk
Gefion Group
at@gefiongroup.com

Se medlemsliste (åbner i pdf )

BS-Gruppe 24
Placering København
17 medlemmer
Kontaktperson
Dinnes Benned Jensen
Winsløw Advokater
dbj@winlaw.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf )

BS-Gruppe 27
Placering: Aarhus
12 medlemmer
Kontaktperson:
Torsten Viborg Pedersen
DAHL Advokatfirma
tvp@dahllaw.dk

Se medlemsliste (åbner i pdf )